Vítejte na stránkách Střediska výchovné péče Domažlice

Prodloužený červnový víkend

Prodloužený červnový víkend
V pátek 26. 6. 2020 přijelo pět dětí na prodloužený víkend do vily Mařenky, kde je čekal nabitý program plný her, výletů a zážitků.

Páteční program začal herním odpolednem, kde si děti zahráli pétanque, kroket a různé psychosociální hry. Společně se podíleli na pečení štrůdlů a chutné večeři.

V sobotu jsme vyjeli na celodenní výlet. Dojeli jsme na pramen řeky Radbuzy, jež je jednou ze dvou hydrologicky a vodohospodářsky nejvýznamnějších řek Českého lesa. Prohlédli jsme si historické náměstí a kamenný most ve městě Bělá nad Radbuzou. Tomu byl pro stavbu vzorem pražský Karlův most. Den jsme zakončili návštěvou historického náměstí v Horšovském Týně a procházkou v zámeckém parku.

 

V neděli si děti prohlédly muzeum v Chodském hradu v Domažlicích a užily si výlet do Chudenic. Zde jsme zvolili okruh okolo Kvapilových jezírek, jež byly inspirací pro Jaroslava Kvapila, který napsal libreto k nejznámější opeře Antonína Dvořáka „Rusalka“. Prošli jsme si Americkou zahradu, kde se nachází nejucelenější soubor severoamerických dřevin. V tomto arboretu děti nejvíce zaujal nejstarší strom svého druhu v Evropě, a to douglaska tisolistá. Odtud jsme se vydali na největší dominantu Chudenicka, a to na rozhlednu Bolfánek. Zdolali jsme 138 schodů a odměnou nám byl krásný výhled na panorama Šumavy a vrcholy Českého lesa. Celý výlet jsme zakončili bowlingem.