Vítejte na stránkách Střediska výchovné péče Domažlice

Rotunda a zámek Kozel

Rotunda a zámek Kozel
Na výlet jsme vyrazili hned ráno. Jeli jsme přibližně jednu hodinu. Dojeli jsme do Starého Plzence. Vystoupili jsme a potom jsme vyrazili pěšky. Byl to docela velký kopec, ale vyšli jsme ho všichni.

Jako prví jsme viděli rotundu. Ta byla pěkná, postavená z kamene, byla kulatá a na střeše měla pozlacený kříž. Od rotundy byl také vidět hrad Radyně. Když jsme si to prohlédli a nasvačili se, tak jsme pokračovali v cestě výš a tam byly základy jednoho z domu v původním hradišti. Na tom místě kdysi bývalo slovanské hradiště. Pak jsme šli dolů k autům a přejížděli jsme na zámek…

 

Kozel

Takto se zámek jmenuje, protože na tom místě se dříve obětovali kozli. Byl tam krásný žlutý velký zámek. Ten zámek byl letní lovecké sídlo. Zámek byl zavřený, tak jsme nemohli jít dovnitř. V blízkosti zámku byla také pěkná skála, na které byl zvláštní modro bílý kámen. Také tam byl velký rybník, na kterém plavalo hodně kachen. Zaujala nás velká informační tabule, na které jsme pouštěli různé zajímavé informace o zámku. Také tam byla malá zahrada, kde byl baráček a různé sochy. Potom jsme si to tam ještě trochu prohlíželi a šli zpátky k autům. Když jsme se vrátili, tak jsme měli k večeři smažený sýr s kroketami. Na svačinu jsme měli bagetu. Na výletě se nám moc líbilo.